Co łączy matematykę i literaturę piękną? Czym jest Stowarzyszenie na Rzecz Człowieka „ITON”? Jaka narodziła się fascynacja do starożytnego Egiptu? Kim tak naprawdę była Nefretete? O czym będzie opowiadać nowa książka? O pisarstwie i nie tylko autorka książek i animatorka życia społeczno-kulturalnego Świdnicy Helena Semenetz opowiadała w rozmowie z portalem i gazetą „Moja Świdnica”.

www.kazimierzjurewicz.blogspot.com

W wywiadzie świdnicka pisarka przedstawia pomysł na nową książkę, nad którą już pracuje. Wraca pamięcią także do przeszłości – do pracy nauczyciela i znaczenia matematyki w jej twórczości. Opowiada o jednej z największych swoich pasji do starożytnego Egiptu i ciekawych wnioskach z wieloletnich badań nad losami królowej Nefretete. Z rozmowy dowiemy się więcej o życiu autorki, jej działalności kulturalnej i społecznej oraz wciąż czekających na realizację marzeniach…

Cała rozmowę można przeczytać na stronie: https://mojaswidnica.pl/helena-semenetz-kwiatkowska-mam-pomysl-na-nowa-ksiazke/. Wywiad ukazał się także w wydaniu papierowym „Mojej Świdnicy” nr 20 z 6 listopada 2020r.