Już są oficjalne wyniki! Powieść świdniczanki Heleny Sementz wygrała w ogólnopolskim plebiscycie na najlepszą książkę historyczną 2019 roku. „Klucz życia” zwyciężył w kategorii „Historia niebanalna” w głosowaniu internautów. Publikacja otrzymała ponad 70% oddanych głosów, w rywalizacji z książką Joanny Żak-Bucholc „Jaworowi ludzie. Rzecz o czasach Bolka II świdnickiego”.

Wielkie podziękowania autorka składa czytelnikom, przyjaciołom i rodzinie. Dzięki Wam książka, która powstała z wielkiej pasji do starożytnego Egiptu i fascynacji dziejami niezwykłej królowej Nefretete, otrzymała ten zaszczyty tytuł. Autorka dziękuje za tak ogromne wsparcie, zaangażowanie i mnóstwo oddanych głosów. Dla świdnickiej pisarki to wielkie wyróżnienie, które dodaje skrzydeł literackich i mobilizuje do dalszej pracy.

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” organizowany jest przez redakcje Histmag.org i Granice.pl. Najlepsze książki wyłaniane są w trzech kategoriach przez internautów (w tym roku oddano blisko 6 tysięcy głosów potwierdzanych za pośrednictwem telefonu komórkowego) oraz jurorów, którymi są dziennikarze, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek.

Więcej o laureatach konkursu można przeczytać na stronie: https://histmag.org/Historia-Zebrana-Znamy-najlepsze-ksiazki-historyczne-2019-roku-20143