To właśnie rok temu, a dokładnie 15 marca na polskim rynku książki pojawiła się nowa wówczas powieść Heleny Semenetz ze Świdnicy – „Klucz życia”.  Od tego czasu wiele się zadziało.

Niezapomniana premiera książki w otoczeniu rodziny, przyjaciół, bliskich i mocno wspierających autorkę czytelników miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C.K. Norwida w Świdnicy. Później pojawiły się też pozytywne i bardzo ciekawe recenzje m.in. Anny Klejzerowicz ze strony „Książka zamiast kwiatka” i Wiolety Sadowskiej z blogu „Subiektywnie o książkach”.

Autorka spotkała się także uczniami ze – Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu – i opowiadała im o starożytnym Egipcie, dzieląc się swoją pasją. Z inicjatywy zaprzyjaźnionej pisarki Ewy Kassali ze swoją książką i niezwykłą historią o Nefretete odwiedziła również Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach. Promocja powieści wraz z udziałem świdnickiej pisarki odbyła się też podczas ubiegłorocznych Wrocławskich Targów Dobrej Książki.

Wspaniałym podsumowaniem tego roku od wydania powieści był sukces, który nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania głosujących. „Klucz życia” wygrał w plebiscycie „Historia zebrana” w kategorii „Historia niebanalna” i zdobył tytuł „Najlepszej książki historycznej 2019 roku”. To wyróżnienie jedynie dodało autorce sił i skrzydeł literackich.