Złoty piasek z małej repliki Arki Przymierza, wyjątkowi goście i rozmowy o dziejach starożytnego Egiptu. Wczoraj świdnicka autorka Helena Semenetz w Pałacu Lubomirskich w Warszawie miała przyjemność uczestniczyć w ekscytującym spotkaniu „Polska Misja Cleopatra”. Swoją obecnością wspierała zaprzyjaźnioną polską pisarkę Ewę Kassalę, która promowała najnowszą powieść „Królowa Saby”. Publikacja rozpoczyna nową serię książek popularnej autorki – tym razem o silnych kobietach w Biblii i właśnie w warszawskim pałacu miała swoją prapremierę.

 

mef

Podczas wydarzenia ciekawy wykład „Czekając na Herhora” wygłosił prof. Andrzej Niwiński,  od wielu lat prowadzący prace badawcze w ramach Misji Skalnej UW w Deir el-Bahari w Egipcie. Świdnicka pisarka w kuluarach miała okazję spotkać się z cenionym archeologiem i przekazać profesorowi swoją nową powieść „Klucz życia”. W zamian otrzymała ostatnią książkę wybitnego badacza – „Hieny i lotosy”.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Valkyria Veterans, a jej partnerem strategicznym był Business Centre Club. Wzięli w nim udział także m.in. prezes fundacji Ewa Broda, polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, założycielka i była prezes zarządu Fundacji TVN „Nie jesteś sam” – Bożena Walter oraz polski pisarz i publicysta Józef Hen.