Świdnicka pisarka Helena Semenetz we Wrocławiu podpisywała wydaną w tym roku powieść „Klucz życia”. Promocja książki, która odkrywa losy niezwykłej egipskiej królowej Nefretete i pozostałych twórcach rewolucji religijnej w starożytnym Egipcie, odbyła się 7 grudnia w ramach Wrocławskich Targów Dobrej Książki.

Autorka składała autografy przy stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT. Nie zabrakło też spotkań z wyjątkowymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. wydawca powieści świdniczanki Witold Podedworny czy poeta, tłumacz, publicysta, dziennikarz i animator ruchu literackiego – Kazimierz Burnat, prezes Zarządu Związku Literatów Polskich  Dolnośląskiego Oddziału.

Wrocławskie Targi Dobrej Książki trwały cztery dni – od 5 do 8 grudnia. Zgromadziły ponad 170 wydawców i dały okazję do spotkań z około 150 autorami i ilustratorami. Podczas wydarzenia zorganizowano też liczne warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych, wystawy i konkursy. Przyznane zostały też prestiżowe wyróżnienia dla wydawców. Pióro Fredry 2019 otrzymało Wydawnictwo Karakter za publikację „Japonia utracona” Alexa Kerra w przekładzie Marii Kwiecieńskiej-Decker i w opracowaniu graficznym Przemka Dębowskiego. Natomiast Nagroda Edytorska Dobre Strony trafiła do  Wydawnictwa Albus za książkę „Kto ukradł jutro?” Olgi Ptak, z ilustracjami i w opracowaniu graficznym Dominiki Czerniak-Chojnackiej. Święto literatury w tym roku odwiedziło blisko 60 tys. osób.